Информация
Источник статьи:
Автор:
Taina.kiev.ua
Каталоги:
Страна:
Украина
Оценка модератора:
10
Оценка пользователей:
Нет
Переходов на сайт:
220
Переходов с сайта:
0
Город:
Киев
Пять тайн Антарктиды

Таємниче кладовищі метеоритів

Однією з найбільш цікавих таємниць Антарктиди, це те , що цей континент є найкращим місцем для пошуку метеоритів. Через те, що тут вічні льоди, метеорити зберігаються тут , набагато краще, ніж в інших місцях на землі. Багато знайдених фрагментів метеоритів, є марсіанського походження, що стало несподіваним і цінним відкриттям.

Також несподіваним відкриттям стало те що, більшість метеоритів, знайдених в Антарктиді. Набагато старше нашої планети.

Після дослідження кількох знайдених на заході Антарктиди метеоритів, з’ясувалося, що за своїм складом вони дуже нагадують земну кору. На думку вчених, вони сформувалися в період виникнення сонячної системи.

Коли астероїд розпадається на безліч частин під впливом сили зіткнення з іншим об’єктом або ж від впливу гравітаційних сил, який або планети, деякі з цих частин, у вигляді метеоритів, можуть потрапляти на землю. Велика частина цих уламків згорає в атмосфері, але деякі все, ж досягають поверхні землі, бентежачи уми вчених.

Деякі астероїди, як показує їх складу, мають базальтову кору, як і земля та інші кам’яні планети Сонячної системи. Дослідження декількох знайдених в Антарктиді метеоритів нещодавно провів геохімік Джеймс Дей, разом зі своєю групою, і з’ясував, що вони складаються з легкої кам’янистій породи, схожої по складу з земної карою. Подібні метеорити були вперше виявлені саме в Антарктиді.

В Антарктиді немає часових поясів

Антарктида, це єдиний континент, у якого відсутні часові пояси. Дослідники Антарктиди, як правило, дотримуються часу відповідного їх країні, або звіряються згідно поставок провізії і устаткування. Тут всі 24 часових пояси можуть пройти за кілька секунд.

Таємничі мешканці морських глибин

Ще однією таємницею Антарктиди є те, що в її водних просторах мешкають унікальні риби, так звані « білокрівки». Ці риби є єдиними представниками хребетних , у яких в крові відсутні гемоглобін і еритроцити , через це , кров у них безбарвна. У їх метаболізмі учувствуют тільки кисень , який розчинений безпосередньо в крові. Подібна кровоносна система дозволяє існувати цим дивним рибам в умовах низьких температур , аж до точки замерзання води.

Таємниця кривавого водоспаду Антарктиди

У Антарктиді є кривавий водоспад , який довгий час не давав спокою вченим . Згодом виявилося , що кривавий колір воді додає двовалентне залізо , яке при взаємодії з атмосферою утворює іржу. Але звідки береться це залізо у воді? Виявилося , що його виробляють унікальні бактерії , які можуть існувати без кисню і сонячного світла. Ці бактерії перетворюють залишки органіки , а вдихають тривалентне залізо з порід .

В Антарктиді живуть гігантські медузи

Вчені біологи , які проводили дослідження прибережних вод Антарктиди виявили медуз неймовірного розміру. Щупальця цих медуз досягають трьох метрів , а товщина перевищує 60 сантиметрів.

Дослідники з Нової Зеландії виявили величезні поля в кілька десятків квадратних метрів , морських лілій.

Отзывы / Комментарии:

Отзывы / Комментарии отсутствуют

Добавить свой отзыв / комментарий:
Имя:

E-Mail адрес:
Отзыв / Комментарий:
Ваша оценка:
Введите число, которое Вы видите на картинке:
Добавить
Отправить

Internet Directory Комерційний Світ Києва